Nasz zespół

Strona główna Nasz zespół

pracownik

Agnieszka Czechowska

PSYCHOTERAPEUTKA, PSYCHOLOŻKA

pracownik

Elżbieta Remiszewska-Wejman

PSYCHOTERAPEUTKA, PEDAGOG

pracownik

Piotr Opałka

PSYCHOTERAPEUTA, SOCJOLOG

pracownik

Łukasz Szostakiewicz

PSYCHIATRA

Poznaj nas

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem doświadczonych psychoterapeutów, których od wielu lat pomagają młodzieży i dorosłym doświadczającym problemów zdrowia psychicznego. Nasze terapeutyczne podejście kształtowało się podczas wielu lat wspólnej pracy z pacjentami i rodzinami w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu k/Warszawy. Spędziliśmy setki godzin na zebraniach klinicznych oraz superwizjach zespołu. Uznaliśmy, że nasze doświadczenie i wiedza może być pomocne dla osób i rodzin przeżywających różne trudności i dlatego utworzyliśmy kameralny ośrodek psychoterapii.

Pomagamy w radzeniu sobie z kryzysami indywidualnymi i rodzinnymi oraz wspieramy w rozwoju.

pracownik

psychoterapeutka, psycholożka, terapeutka schematu

Agnieszka Czechowska

Jestem magistrem psychologii, certyfikowaną psychoterapeutką psychodynamiczno – systemową (Polskie Towarzystwo Psychiatryczne nr certyfikatu 905), terapeutką schematu w trakcie certyfikacji. Posiadam specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyłam wiele szkoleń dotyczących psychoterapii i diagnozy, i wciąż podnoszę swoje kwalifikacje. Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP; superwizuję swoją pracę, przestrzegam standardów etycznych psychologa i psychoterapeuty.

20 lat doświadczenia zawodowego zdobywałam w oddziałach i poradniach Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu, Młodzieżowym Ośrodku Psychoterapii MOP oraz w praktyce prywatnej. Od 2013 roku kieruję pracą Ośrodka Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej dla młodzieży po kryzysach psychicznych.

W pracy terapeutycznej korzystam z rozumienia i narzędzi wywodzących się z różnych podejść, dopasowując je do możliwości i potrzeb klienta. Podejściem, które stanowi podstawę mojej pracy terapeutycznej jest myślenie psychodynamiczno – systemowe, kóre łączę z 3 falą terapii poznawczo – behawioralnej.Szkolę się w terapii schematu, które łączy te nurty, wzbogacając je w techniki doświadczeniowe, wywodzące się z terapii Gestalt. Najważniejszym czynnikiem w psychoterapii jest relacja terapeutyczna i to w oparciu o relację możliwe staje się używanie narzędzi i technik, które mają na celu ukojenie emocji i znalezienie korzystniejszych sposobów funkcjonowania w życiu osobistym i zawodowym. Pracuję z osobami indywidualnymi, parami i rodzinami.

Dokładny opis oferty oraz cennik znajduje się na stronie mojej praktyki indywidualnej psychmed.online.

508 481 000

Umów spotkanie
pracownik

psychoterapeutka, pedagożka

Elżbieta Remiszewska-Wejman

Z wykształcenia jestem magistrem pedagogiki i ukończyłam studia na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto ukończyłam szkolenie z psychoterapii psychoanalitycznej w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej, jak również inne, wieloletnie szkolenia z psychoterapii psychoanalitycznej.

Od 19 lat pracuję w Młodzieżowym Ośrodku Rehabilitacji Socjopsychiatrycznej w Otwocku, prowadząc z młodzieżą po kryzysie psychicznym terapię indywidualną, grupową i pracuję z ich rodzinami.

Od 15 lat pracuję w gabinecie prywatnym prowadząc psychoterapię indywidualną z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Moja oferta to:

– konsultacje indywidualne i rodzinne

– psychoterapia indywidualna krótkoterminowa

– psychoterapia psychoanalityczna osób dorosłych i młodzieży

– grupowe treningi interpersonalne.

Od wielu lat zajmuję się pomocą psychologiczną i psychoterapią kierując się zasadami etyki etyki zawodowej określonymi przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuję w oparciu o współczesną wiedzę psychologiczną i psychoanalityczną oraz moje doświadczenie zawodowe z osobami:

– które po raz pierwszy poszukują pomocy psychologicznej

– maja za sobą różne formy leczenia, ale nadal potrzebują pomocy

– cierpią z powodu różnych objawów i poczucia bezsilności

– odczuwają brak satysfakcji życiowej

– doświadczają pustki, lęku, chwiejności emocjonalnej

– przeżywają kryzys dorastania lub wieku średniego

– cierpią z powodu otrzymanej diagnozy lub własnego określenia, że mają nerwicę, depresję, psychozę, zaburzenie osobowości, dolegliwości psychosomatycznych, myśli obsesyjnych lub natręctw, myśli samobójczych, problemów odżywiania, problemów seksualnych i relacyjnych i innych trudnych do określenia.

Psychoterapia indywidualna prowadzona jest w oparciu o relacje z psychoterapeutą i umożliwia pełniejsze zrozumienie siebie i swoich problemów. Pomaga w znalezieniu bardziej satysfakcjonujących sposobów radzenia sobie w życiu.

Proponuję :

– konsultacje poprzedzające każdy rodzaj pracy psychologicznej. Konsultacja pomaga rozpoznać problemy i wybrać odpowiednią formę pomocy

– interwencje kryzysowe są szczególną formą pracy, gdy pomoc psychologiczna jest pilnie potrzebna. Ból psychiczny w kryzysie po traumie, żałobie czy silnym konflikcie odczuwane są jako nie do zniesienia. Wtedy pomoc staje się niezbędna

– interwencje kryzysowe mogą przerodzić się w terapię krótkoterminową lub dłuższą, głębszą pracę psychoanalityczną

Z psychoterapii mogą skorzystać osoby, które chcą lepiej zrozumieć siebie, rozwiązywać swoje problemy. Mają trudności w związkach partnerskich, relacjach z bliskimi,niepokoi ich własne zachowanie, myślenie, przeżywanie albo chcą potraktować terapię jako formę rozwoju osobistego, napotykając nieświadome zahamowania i bariery utrudniające życie.

Decyzję o psychoterapii psychoanalitycznej podejmuję razem z pacjentem ustalając zasady stałych sesji, na których pacjent mówi to, co uważa za ważne, bez narzuconych czy zadanych przeze mnie tematów. Mogą to być bieżące wydarzenie, wolne myśli, skojarzenia, sny i inne. Rolą moją jest pomóc pacjentowi w zrozumieniu znaczenia tychże i odniesienia ich dożycia psychicznego i problemu pacjenta z jakim zgłosił się.

Psychoterapia polega na specyficznej relacji pacjenta z terapeutą, która nawiązuje się w toku kolejnych sesji. W takich warunkach pacjent ma możliwość zrozumieć i przepracować trudności , które często są wynikiem powtarzania wcześniejszych sposobów radzenia sobie z różnymi doświadczeniami i utrwaliły sie przez lata, a powtarzanie ich w nowych realiach stało się nieskuteczne i doprowadziło do pojawienia się nowych problemów w życiu pacjenta.

605 954 350

ewejman@psychoterapia-ego.com

Umów spotkanie

pracownik

psychoterapeuta, socjolog

Piotr Opałka

Ukończyłem studia magisterskie w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, ze specjalnością w zakresie psychoterapii i rozwiązywania konfliktów oraz czteroletni kurs psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi i młodzieżą a także z parami, małżeństwami i rodzinami. Pomagam również w kryzysach egzystencjalnych i zajmuję się wspieraniem osobistego rozwoju.

Od wielu lat pracuję w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii, a także w Ośrodku Psychoterapii Aleje na Mokotowie.

Mam żonę i troje dzieci.

692 637 038

piotropalka@poczta.onet.pl

Umów spotkanie
pracownik
pracownik

psychiatra

Łukasz Szostakiewicz

Umów spotkanie